Choroby dróg żółciowych

Żółć jest ściśle powiązana z naszym stanem emocjonalnym, sposobem odżywiania się oraz trybem życia. Według medycyny alternatywnej jakość naszego stanu psychicznej zależy ściśle od ilości żółci znajdującej się w naszym organizmie. W przypadku złej diety, kiedy spożywamy surowe lub też szybko i niedbale przyrządzone potrawy, sami działamy destrukcyjnie na nasze ciało.

Z powodu złego sposobu odżywiania się , niewłaściwego trybu życia, stanów zapalnych które pojawiają się w miejscach dróg żółciowych, również z powodów dziedzicznych i hormonalnych w naszym ciele mogą się mnożyć kamienie żółciowe. Nierzadko odczuwamy ich symptomy w postaci kolki, bólu lub uszkodzenia wątroby.

piolun

W przypadku eliminowania obfitej zawartości żółci, znakomicie sprawdza się orkisz. Dieta oparta na tym ziarnie ma bardzo duże znaczenie dla metabolizmu naszych komórek z układu nerwowego. Dodatkowo w orkiszu znajdują się substancje włókniste i pęczniejące takie jak lignina, celuloza i pektyna. Ich zadaniem jest wiązanie nadmiernej ilości żółci, cholesterolu i soli, co sprawia że kamienie żółciowe z cholesterolu przestają się tworzyć albo zatrzymuje się ich wzrost.

Według praktyk medycyny niekonwencjonalnej również piołun wydaje się być bardzo odpowiednim remedium na problemu z pęcherzem żółciowym. Piołun również jest jednym z najlepszych środków które wspomagają usuwanie zaburzeń w funkcjonowaniu górnej części jelita cienkiego, zaburzeń dróg żółciowych oraz trzustki.

Piołun jest również znakomitym przykładem na to , że dobre działanie środka, który wpływa na wydzielanie żółci niekoniecznie powinno iść w parze z działaniem środka choleretycznego ( środek wspomagający odprowadzanie żółci z organizmu).  Nadrzędnym celem terapii przy leczeniu nadmiaru żółci powinno być uspokojenie naszego organizmu , gdyż przyczyna leży zazwyczaj w niespokojnym woreczku żółciowym lub w ostrym zapaleniu trzustki.

Piołun nie jest stosowany często w monoterapii jako środek usuwający ostre ataki kolek żółciowych, mimo tego że pacjenci z problemami dróg żółciowych chwalą sobie regulowanie żółci za pomocą piołunu. Istotą najważniejszą takiej terapii jest zawsze uspokojenie i ukojenie całości układu żółciowego. Gdyż to woreczek żółciowy powoduje największe dolegliwości niezależnie czy zawiera kamienie czy nie.

Dodaj komentarz