Choroby powstałe od zażywania leków

Z badań które zostały przeprowadzone w roku 1997 w Toronto, zostały potwierdzone naukowe dowody że stosowanie chemicznych leków stało się kolejną przyczyną śmierci. Zgony wywołane spożywaniem leków zajmują odpowiednio miejsce zaraz po zawale serca, udarze mózgu i raku. Szczegółowe badania jelit dowiodły że leki powodują zniszczenie naturalnej flory bakteryjnej jelit oraz ich stan zapalny. To zdecydowanie osłabia nasz układ odpornościowy.

leki

Do najbardziej szkodliwej grupy leków są zaliczane takie, które powodują zaburzenia trawienia  a więc mdłości, wymioty, zaparcia czy też biegunkę. Po kuracji tymi lekami stan naturalnej flory bakteryjnej praktycznie przestaje istnieć a naturalne bakterie stanowią śladową wykrywalność. Do środków które najbardziej niszczą florę bakteryjną należą :

– kortyzon

– chemioterapia

– methotreaxat

– hormony, pigułki antykoncepcyjne

– kwas acetylosalicylowy

– rtęć z wypełnień amalgamatowych

– pallad z wypełnień złotem

Ponadto destrukcyjnie na florę bakteryjna wpływają środki znajdujące się w pożywieniu. Rozchodzi się tutaj o różnego rodzaju środki konserwujące (kwasy sorbinowy i benzoesowy), substancje słodzące (takie jak sacharyna, cyklamat, aspartam), metale ciężkie (ołów, kadm, rtęć) jak i również występujące w zbożach grzyby z rodzaju Fusarium, które w swoim składzie mają rakotwórczą aflatoksynę.

Tabletki należy spożywać tylko i wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach kiedy nasz organizm naturalnie nie potrafi poradzić sobie sam z chorobą. I najważniejsze jeśli już stosujemy przeróżne antybiotyki, zadbajmy o probiotyk który zadba o odbudowanie naszej flory jelitowej po działaniu antybiotyków.

Dodaj komentarz