Profilaktyka leczenia jelit

Profilaktyka leczenia naszego organizmu rozpoczyna się w naszym układzie pokarmowym. Lekarze od wielu lat przekonują nas że większość naszych chorób ma swój początek w jelitach.

Czyli mówiąc ściśle stan naszego zdrowia jest powiązany z jakością naszej mikroflory. Nie tylko samo pożywienia wpływa na wyściółkę naszych jelit. Do ich stanu przyczynia się również stan ogólny naszego życia czyli stres, zmęczenie, złość, negatywne emocje, smutek, strach etc.

Biorąc z wzorzec idealny stan analizy mikrobiologicznej naszego jelita, jesteśmy w stanie bardzo dokładnie udowodnić że nasza flora jelitowa ulega znacznej degradacji przez stres który towarzyszy naszemu życiu.

jelita

Stres to nic innego tylko spuścizna po naszych pierwotnych zachowaniach kiedy w walce o pożywienie musieliśmy nadstawiać swoje życie. Dzisiaj stres przejawia się w zupełnie innych sytuacjach które nie są bezpośrednio zagrożeniem naszego życia ale jego obecność działa na nasze ciało destrukcyjnie.

Florę bakteryjną jelit można odbudować czy też zregenerować specjalną dietą. Jednak zanim sami zdecydujemy się na ten zabieg, warto jest pokusić się o diagnozę i analizę stanu własnych jelit.

Mikrobiologia oferuje badania które są w stanie przekazać nam następujące informację o stanie jelita :

– bada wszelkie możliwe bakterie które znajdują się zarówno w jelicie grubym jak i cienkim

– przeprowadza badania na ilość leukocytów które to mogą być dowodem stanu zapalnego jelita

– bada dokładny stan pH w celu znalezienia wywołującego raka  amoniaku i aminów biogennych

– wykazuje obecność drożdżaków które są odpowiedzialne za gnicie i zaburzenie trawienia w jelitach

– testuje jelita na obecność pasożytów , które traktuje się jako potencjalny czynnik rozwoju raka

– testuje jelita na obecność Helicobacter który odpowiada za stan zapalny żołądka , wrzody oraz raka

– wykazuje obecność Salmonelli oraz podobnych bakterii mających bezpośredni wpływ na biegunkę

Analizy tego typu mają na celu diagnozowanie efektów leczenia jelita i są przeprowadzana przed oraz po ewentualnym leczeniu.

Istnieje bardzo wiele przykładów z medycyny które wskazują w jaki sposób błędna dieta , leki, antybiotyki oraz kortyzon, powodują wyjałowienie jelita a tym samym osłabiają układ odpornościowy człowieka.

Ten stan prowadzi do wielu schorzeń w tym do powstania komórek rakowych. Więc zanim zaczniesz myśleć o chorobach wieku XXI sprawdź najpierw jak wygląda sposób Twojego odżywiania. To pierwsza i najwłaściwsza droga do poprawy naszego zdrowia bez udziału specjalistycznych leków.

Dodaj komentarz